Schedule

Easily configurable and super flexible schedule block
create ANY schedule without any hassle

09:00 - 9:30
Rejestracja

Rejestracja uczestników, wydanie pakietów powitalnych, poranna kawa

Requirements Engineering is a continuous activity in every IT development project, from the inception up to the very end. Professional RE is essential for the success of the project and the quality of the product. It is relevant for all developers: not only for Product Owners and Business Analysts, but certainly also for testers.
Read more »

Hans van Loenhoud

Konsekwentne i efektywne rozwijanie kompetencji analityka biznesowego realnie przybliża perspektywę przyjęcia roli menedżerskiej. Prezentacja adresowana jest do osób zastanawiających nad tym jak fakt bycia BA menedżerem zmienia postrzeganie analizy biznesowej oraz co jest potrzebne do skutecznego zarządzania analizą biznesową.
Więcej »

Agnieszka Kugler

Głównym przesłaniem wystąpienia będzie pokazanie kilku błędnych założeń jakie możemy przyjmować jeszcze zanim zaczniemy zbierać wymagania. Wskażę kluczowe aspekty, na które analityk powinien zwracać uwagę na początku swojej pracy aby nie wpaść w pułapkę.
Więcej »

Elena Zhukova

Wyzwania dzisiejszego świata wymuszają konieczność szybkiego reagowania na zmieniające się otoczenie biznesowe i technologiczne. Zakres informacji, który determinuje decyzje podejmowane w domenie biznesu jak i wspierającego go IT wykracza poza percepcję pojedynczego, zwykłego człowieka. Wymusza to stosowanie narzędzi i technik pozwalających na efektywne zbieranie, przetwarzanie i dostarczanie informacji zarządczej, która jest kluczowa dla skutecznej realizacji przedsięwzięć.
Więcej »

Natalia Czerwiak, Jacek Woynarowski

Prezentacja ma podkreślić wagę komunikacji w początkowych fazach projektu. Za pomocą technik zwinnych przetworzymy wymagania i stworzymy bardziej elastyczne na zmiany produkty.
Nawet projekty z zamkniętą i rozbudowaną dokumentacją mogą być tworzone w taki sposób.
Więcej »

Mateusz Holewski

Projekty mogą być ekstremalne, raz tym ekstremum jest zupełny brak jakiejkolwiek dokumentacji a raz jej monstrualna ilość. Co o tym decyduje? Ryzyko!
Z racji tego, że ze skrajnymi ryzykami mamy do czynienia niezwykle rzadko, pozostaje ZAWSZE ustalić na początku projektu jaka dokumentacja i po co ma powstać.
Projekt programistyczny jest jak wycieczka po nowym mieście, którego nie znamy: wiemy skąd startujemy, wyobrażamy sobie gdzie chcemy dotrzeć. Pozostaje decyzja: jaki gruby książkowy przewodnik kupić i czy potrzebna będzie osoba przewodnika.
• Analityk Biznesowy czy systemowy czy jaki?
• Produkt Owner czyli SCRUM i chłopak/dziewczynka do bicia
• Na poważnie czyli jakie produkty powinny powstać zanim zaczniemy kodować… i jaka proporcja pomiędzy dokumentacją a obecnością jej autora (to się nazywa nadzór autorski i „product owner”)
Więcej »

Jarosław Żeliński

Tradycyjne metody, techniki i wiedza już nie wystarczą w pracy Analityka Biznesowego. Konieczne jest ciągłe poszerzanie wiedzy o techniki z dziedziny między innymi technologii, UX, zwinnego projektowania i wytwarzania oraz psychologii.
Więcej »

Łukasz Łosin

Dlaczego MUSIMY uczyć się na błędach? Co kosztuje nie robienie tego? Co zrobić, aby nauka ta była skuteczna? Ostrzeżenie: wykład dla ludzi o mocnych nerwach...
Więcej »

Jarek Łojewski

Homo Sapiens to nazwa, którą daliśmy sobie na wyrost. Nie potrafimy tego jednak nawet zauważyć, bo na co dzień wydaje nam się, że posługujemy się rozumem i podejmujemy pod jego wpływem rozsądne decyzje. Jedynie w sprawach błahych zdajemy się na emocje. Tymczasem jest to złudzenie a rozumu używamy niezwykle rzadko i w dodatku nie jesteśmy w stanie rozróżnić myślenia rozumnego od bezrozumnego. Kiedy i w jakich okolicznościach faktycznie używamy rozumu? O myśleniu szybkim i wolnym, potencjale ludzkim i narzędziach skutecznego myślenia dowiecie się podczas tego niezwykłego wystąpienia.
Więcej »

Jarosław Świątek
10:20 - 13:00 - Warsztat wyprzedany
Pozyskiwanie i modelowanie wymagań w projektach IT.

Warsztat ma na celu przedstawienie procesów pozyskiwania i modelowania wymagań w projektach IT. Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób tworzy się i pracuje z historyjkami użytkownika. Na podstawie omowionego przykładu (Business case), uczestnicy warsztatu będą tworzyć mapę, która posłuży do zwizualizowania projektowanego rozwiązania oraz priorytetyzacji wymagań.
Więcej »

Rafał Borowiec, Miłosz Musialik

Dynamicznie zmieniające się otoczenie powoduje konieczność transformacji roli analityka. Tempo zmian wymaga opuszczenia strefy komfortu i umiejętności szybkiej adaptacji. Jak stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom? Jak stać się analitykiem przyszłości?
Więcej »

Kasia Gottfried, Tomasz Furgalski
10:20 - 13:00 - Warsztat wyprzedany
Nauka szybkiego prototypowania aplikacji mobilnych i desktopowych

Jako Analityk biznesowy, Tester czy Product Owner powinieneś posiadać umiejętność szybkiego prototypowania oraz testowania użyteczności i trafności pomysłu na nową aplikację lub funkcjonalność. Wykorzystując właściwe narzędzia i techniki możesz tworzyć wysokiej jakości prototypy, które mogą zminimalizować ryzyko niepowodzenia projektu i ułatwiają współpracę z programistami, klientami oraz użytkownikami.
Więcej »

Łukasz Łosin

Współczesne projekty informatyczne cechują się częstymi zmianami wymagań. Tym, co pozostaje niezmienne jest fakt, że faza eksploracyjna projektu jest kluczowa dla zrozumienia potrzeb klienta oraz dla zaprojektowania podstawowej ścieżki użytkownika. Dzięki określeniu i zrozumieniu potrzeb klienta na początku projektu jesteśmy w stanie efektywnie podołać zmianom wymagań.
Więcej »

Aleksandra Kornecka
10:20 - 13:00 - Warsztat wyprzedany
Coaching w analizie

W trakcie warsztatu zaprezentuję zastosowanie podejścia coachingowego w pracy analityka biznesowego. Skupimy się przede wszystkim na relacjach z biznesem oraz na rozwoju skuteczności zespołu projektowego. Na warsztatach poznacie teorię - na bazie skutecznych "patternów coachingowych" oraz praktykę, na podstawie sesji demonstracyjnej oraz wspólnie przeprowadzonych ćwiczeń.
Uczestników proszę o przyjście z pomysłami rzeczywistych na tematów, którymi zajmujemy się na spotkaniu.
Więcej »

Jarek Łojewski

Doprowadzanie do skutecznych rozwiązań to bardziej sztuka niż rzemiosło. Jednak dla ułatwienia można pokusić się o pewne schematy. Dzielę się z Tobą moimi szablonami i mapami, żeby uporządkować proces i pomóc Ci przejść krok po kroku po trasie dla początkujących lub ekspertów.
Więcej »

Hanna Tomaszewska

BAs are often involved in the acceptance testing phases of the project – testers are more and more often playing a facilitating role between business and development or production. Both have strengths and weaknesses, both have tools but lack each other’s contribution and in most cases only have a part of the necessary solution at hand. IQBBA is developing a syllabus to bridge the gap. A part of the syllabus has been dedicated to social skills and collaboration as they are key success factors for the organization and project.
Read more »

Olivier Denoo