Analityk w zmieniającym się świecie

Katarzyna Gottfried
Tomasz Furgalski

Myśl przewodnia

Dynamicznie zmieniające się otoczenie powoduje konieczność transformacji roli analityka. Tempo zmian wymaga opuszczenia strefy komfortu i umiejętności szybkiej adaptacji. Jak stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom? Jak stać się analitykiem przyszłości?

Opis

Analityk wczoraj, dziś i jutro – czy to ta sama rola? Kim jest analityk: właściciel produktu, lider, sekretarz? W śwecie pełnym zmian kompetencje merytoryczne przestają stanowić wystarczający ekwipunek analityka. Chcesz zwiększyć konkurencyjność swojego produktu – musisz umieć słuchać i szybko reagować na sygnały płynące z otoczenia. Podczas warsztatu poznasz wyzwania stojące przed analitykiem przyszłości. Rozpoznasz swoje mocne strony. Sprawdzisz, czy potrafisz się sprawnie komunikować, negocjować zakres i zmotywować zespół. Nauczysz się pracować z backlogiem, posmakujesz hamburgera i przećwiczysz tworzenie historyjek w duchu INVEST. Podczas tego warsztatu dowiesz się, jakiego bagażu potrzebujesz, by skutecznie wystartować w przyszłość.

Grupa docelowa

Business/system analysts, product owners, project managers

5 wniosków dla uczestników
  1. Zmiany w otoczeniu wymuszają zmianę roli analityka w projektach.
  2. Dynamika zmian pociąga za sobą konieczność szybkiej, zwinnej adaptacji.
  3. Analityk powinien wyposażyć się w narzędzia i umiejętności sprawnej komunikacji.
  4. Analityk przeszłości zarządza wymaganiami, analityk przyszłości kreuje wartość.
  5. Świat zmienił analityków, analitycy zmienią świat.
Prelegenci

Katarzyna Gottfried – Analityk Biznesowy, Product Owner w BEST SA

Certyfikowany analityk biznesowy i systemowy (REQB, IQBBA), wieloletnie doświadczenie zdobywała dzięki udziałowi w projektach w branży ubezpieczeniowej i finansowej. Swoją przygodę z analizą rozpoczęła od realizacji złożonych systemów i hurtowni, wytwarzanych waterfallowo. Po kilku latach przekształciła się w certyfikowanego Scrum Mastera (PSM I) i Product Ownera, z przekonaniem wdrażając w projektach wartości Scruma, takie jak: przejrzystość, zaangażowanie i odwaga. Aktywny propagator jakości, współtwórca Trójmiejskiej Grupy Analitycznej (s3GA). Teamplayer, wierzy w synergię płynącą ze zmotywowanej i zaangażowanej grupy.

Tomasz Furgalski – Psycholog, coach, trener

Psycholog, coach, trener, psychoterapeuta, hipnoterapeuta. Ukończył studia psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i podyplomowe studia coachingu organizowane przez Laboratorium Psychoedukacji i Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończył 3. lata szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Jest absolwentem filozofii (KUL), co sprzyja oryginalnemu podejściu do warsztatów. Obecnie student 3.roku matematyki w UAM.